Prezenty dla niego dystrybuowane przez hipermarkety

Prezenty dla niego

Prezenty dla niego

W dzisiejszych czasach bardzo dobrym pomysłem na promowanie swoich usług wśród nowych klientów może być dystrybucja gadżetów reklamowych. Warto jednak zastanowić się, w jaki sposób powinny być one dystrybuowane, aby działania te były maksymalnie skuteczne i efektywne, tzn. docierały do maksymalnie dużej liczby ludzi przy minimalnych nakładach finansowych. Jeśli oba warunki uda się połączyć, powstaje idealny sposób na dystrybucję. Aby jednak opisać szczegółowe metody, trzeba podać konkretny przykład firmy, która może posługiwać się gadżetami w swoich działaniach. Przykładem takim mogą być hipermarkety.

Nie ma wątpliwości, że nader często stosują one działania polegające na dystrybucji gadżetów reklamowych. Jak to robią? Metod jest kilka. Oto najpopularniejsze z nich.

Pierwsza metoda to rozdawanie gadżetów, o których mowa, na terenie samego hipermarketu. Najczęściej robią to po prostu hostessy ze specjalnie wynajętej do tego celu firmy. Hostessy wręczają np. prezenty dla niego osobom robiącym zakupy na terenie centrum handlowego. W innym przypadku prezenty dla niego mogą być do odebrania przy kasach. Tutaj jednak rodzi się możliwość polegająca na tym, że prezent tego rodzaju należy się każdemu kupującemu cokolwiek, albo też tym, którzy wydali na zakupy odpowiednio wysoką kwotę. Może też być tak, że upominek trafia do rąk tych, którzy zakupili produkt objęty specjalną promocją.

Ale prezenty dla niego można też rozdawać poza obrębem hipermarketu. Mogą one być rozdawane w różnych miejscach, gdzie jest dużo ludzi, jak choćby centra handlowe. Szczególnie chodzi o centra handlowe, na terenie których mieszczą się hipermarkety danej firmy. Ponadto też owymi miejscami, gdzie jest dużo ludzi, mogą być parki, okolice punktów komunikacyjnych, okolice zabytków miejskich, albo po prostu główne skrzyżowania i ulice w mieście. Wybór jest szeroki, ważne jest to, aby osoba rozdająca gadżety umiała je odpowiednio zareklamować. Jest to podstawa, ponieważ gadżety muszą być rozdawane w sposób aktywny i zachęcający do zainteresowania się usługami i asortymentem danego hipermarketu.